הנגשת מסמכים

תמונה של מסמך PDF

חוק הנגישות ותקנות השוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמת נגישות לשירות) מחייבים בעלי אתרי אינטרנט להנגיש את האתרים שלהם, לרבות גם את המסמכים השונים הקיימים באתרים אלו. 

במסמכים הכוונה היא לקבצים מסוגים שונים כגון:

  • PDF
  • Word
  • Excel
  • PowerPoint

 יודגש כי כל מסמך שנוצר לאחר 25.10.2017 חייב בהנגשה ואילו כל מסמך שנוצר לפני כן יונגש רק לפי דרישה.

כיום, תכנים רבים באתרי אינטרנט אינם מונגשים ומונעים מבעלי מוגבלות או מקשים עליהם בקריאת מסמכים, צפיה בסרטונים, מילוי טפסים ועוד.

הנגשת מסמכים מאפשרת גישה לתכנים אלו  עבור מגוון רחב של אנשים בעלי מוגבלות ראיה, שמיעה, תנועה או שילוב של אלה. עם זאת, מעבר להיות הנגשת מסמכים מעשה נכון וראוי, היא תהפוך את התכנים באתר שלך לשמישים יותר גם עבור כלל האוכלוסיה.

מעבר לגישה לתכנים שלולא ההנגשה לא היו זמינים לבעלי מוגבלות, הנגשת מסמכים מאפשרת לבעלי מוגבלות את האפשרות לביצוע פעולות מקוונות מורכבות יותר כגון מילוי טפסים מקוונים. עצם המילוי הממחושב של טפסים אלו יכול לחסוך זמן רב הן לממלאי הטפסים והן למי שאליו נשלחים הטפסים. בכך נוצר חיסכון עצום בזמן עקב אי הצורך בפענוח כתב לא ברור וכפועל יוצא מכך גם זמן רב בטיפול בהם.

באם אתם צריכים סיוע בהנגשת מסמכים או זקוקים לעוד מידע בנושא, אנחנו בפינה פתרונות דיגיטליים מתמחים בהנגשת מסמכים ונשמח לסייע בנושא זה.

נשמח לעזור לכם לסגור את הפינה: